Sportovní haly pro desítky sportů, kde se Vám investice brzy vrátí

Celoroční využití s maximálním komfortem

Montované haly hliníko-textilní konstrukce zaručují vysokou kvalitu prostředí pro hru v porovnání s klasickými pevnými nebo nafukovacími halami. Představte si, že i v období letních dešťů můžete hrát v hale se stejným komfortem, jako byste byli venku. Obvodový plášť haly lze totiž v letním období otevřít! Díky speciální povrchové úpravě haly a vysokému UV filtru nedochází v létě ke skleníkovým efektům a hra má lepší parametry než pod přímým sluncem. Když přidáte nízkou pořižovací cenu a energetickou úspornost v zimním období, jsou haly Svitap dobrou volbou.

Hala Svitap se hodí od tenisu po parkur

Naše sportovní haly jsou určeny pro mnoho sportů, zejména pro tenis, fotbal, volejbal, basketbal, házenou, badminton a také jako zastřešení víceúčelových hřišť všech typů. Haly jsou vhodné i pro parkur a zstřešení jízdáren. Do hal se dají umístit i hygienické a společenské buňky, zázemí a tribuny podle přání investora.

Stavba haly trvá jen tří týdny

Polygonová nosná konstrukce je vyráběna z hliníkových eloxovaných profilů v kombinaci s doplňkovými konstrukčními díly z galvanizované oceli. Rámy jsou kotveny do připravených betonových patek nebo betonové vyztužené desky. Opláštění střešní konstrukce tvoří jednoduchá, dvojitá, nebo dvojitá membrána s vloženou tepelnou izolací tak, aby konstrukce odpovídala tepelně technickým požadavkům dle platné legislativy. Montáž haly na připravenou spodní stavbu trvá jeden až tři týdny podle velikosti a volby kvality obvodového pláště.

Rozměry a rozpony hal

Haly Svitap lze přizpůsobit přesně na míru podle přání investora. Vlastnosti haly lze demonstrovat v případě její využití pro tenis, kde se standardně dodávají rozpony 18 a 36 metrů. Dále jsou možné i rozpony atypické až do 40 metrů. U rozponu 18 metrů je vazník napříč tenisovým dvorcem. Rozměr tenisové haly pro jeden dvorec je 18 x 36 m a výška v hřebeni 9,2 m, což splňuje požadavky ITF. U rozponu 36 metrů je vazník umístěn podélně a tenisové kurty je možno umisťovat vedle sebe v požadovaném počtu. Pro dva dvorce má tenisová hala rozměry 36 x 36 m, pro tři 36 x 54 m atd. Výška v hřebeni je cca 11 m, rozměry tenisové haly splňují požadavky ITF.

Volba obvodového pláště

Volitelné řešení obvodového pláště znamená přizpůsobení potřeb pro zimní i letní období z hlediska tepelné pohody a možnosti otevírání celého (nebo jen části) obvodového pláště.

Obvodový plášť lze realizovat dvojitou membránou s možností vyrolování a tím otevření haly v letním období, variantně přicházejí v úvahu pevný zateplený skládaný plášť, sendvičový panel nebo hliníko-skleněné otevírací stěny.

Sportovní hala se může vytápět jen když je právě využívána

Ideálním způsobem je sálavé temperování a vytápění elektrickými nebo plynovými zářiči zavěšenými pod stropem. V tomto případě se vytápí plochy, na kterých probíhá provoz. Orientační roční spotřeby tepla vybarných typů hal jsou uvedene v energetické tabulce.

Investiční náklady se Vám mohou vrátit již za 5 let

U tenisové haly rozměru 18 x 36 m v zatepleném provedení se předpokládá návratnost vložených prostředků při optimálním provozním využití za pět až šest let. U staveb s více dvorci se o něco snižují investiční náklady a zvyšují příjmy vzhledem k možnosti lepšího komerčního využití, umístění turnajů, letních tenisových škol apod.

Většinu času není potřeba v halách svítit

V případě realizace nezateplených hal, např. jizdárny, není nutno po většinu dne v halách svítit, a to díky vysoké propustnosti světla dvojité střešní membrány, což je významná ekonomická úspora.


Seznamte se prosím se základními typy našich hal:

SPORTOVNÍ HALA 18 x 36 metrů

SPORTOVNÍ HALA 25 x 46 metrů

SPORTOVNÍ HALA 36 x 62 metrů

Language: CZ SK EN RU HR

HLAVNÍ VÝHODY NAŠÍ HALY

  • velmi levné řešení
  • nízká energetická spotřeba
  • komfort po celý rok
  • rychlá návratnost investice
  • volitelné opláštění a zateplení
  • otevírání obvodového pláště
  • mimořádná životnost